Transport niskopodwoziowy

Transport niskopodwoziowy jest wykorzystywany do przewozu towarów ponadgabarytowych, szczególnie potężnych maszyn i urządzeń. Do tego rodzaju transportu dedykowany jest profesjonalny, zaawansowany technologicznie sprzęt. Wyzwaniem jest już sam załadunek przewożonych towarów, gdyż wymaga zaangażowania wielu pracowników i urządzeń, takich jak dźwigi czy podnośniki.

Stosowane naczepy oraz przyczepy mają specjalnie obniżony pokład ładunkowy (poniżej wysokości kół). Tego rodzaju konstrukcja w znacznym stopniu ułatwia załadowanie przewożonego towaru na pokład. Dodatkowym udogodnieniem jest obecność rampy najazdowej, która pozwala wyeliminować konieczność podnoszenia ciężkiego towaru.

Jednym z kluczowych dla nas zagadnień, związanych z transportem niskopodwoziowym jest bezpieczeństwo. Ważne jest nie tylko to, aby sprawnie i bezpiecznie załadować przewożony towar i zabezpieczyć go przed ewentualnym przemieszczeniem się podczas transportu. Równie istotne jest bezpieczeństwo pracowników obsługujących taki transport, dlatego też przy produkcji naczep i przyczep niskopodwoziowych są stosowane materiały wysokiej jakości, a nawierzchnie pokrywane są odpowiednimi, antypoślizgowymi materiałami, np. specjalną wodoodporną sklejką, czy blachą.

Wiele towarów przewożonych w transporcie ponadgabarytowym, to przedmioty niewymiarowe, dlatego transport niskopodwoziowy umożliwia dopasowanie długości i szerokości naczepy (przyczepy) do wymiarów przewożonego ładunku.

Posiadamy zestawy niskopodwoziowe do zróżnicowanych ładunków, od maszyn budowlanych z zagłębionym pokładem ładunkowym i demontowanymi elementami naczepy, do przewozu potężnych ładowarek (poszerzane i rozciągane).

Jeśli masz pytania dotyczące transportu specjalistycznego na terenie kraju
Skontaktuj się z nami.

TN-1

DANE KONTAKTOWE

Przedsiębiorstwo Transportu Specjalistycznego "DRAWA"
Tomasz Czernik

tel. 606 921 863 Tomasz Czernik
tel. 724 551 755 Marcin Goździk
fax. 042 226 90 67

e-mail: biuro@drawa-transport.pl
e-mail: drawatransport@onet.pl